Para Kazanmak

Blog veya Siteye Trafik (Ziyaretçi) Çekmenin Yolları

Bir web sitesi veya blog açarken her şeyden daha fazla sorulan soru, nasıl daha fazla trafik oluşturulacağıdır.

Bu göz korkutucu bir görev olmak zorunda değildir ve bu kullanışlı ipuçlarıyla, web sitenize trafik oluşturma yolunda iyi olacaksınız.

Blog trafiğinizi artırmanın birçok yolu vardır ve bazıları zor görünse de, size her birinin ayrıntılı bir dökümünü sunacağım.

1. İçerik Kraldır

Ziyaretçilerinize gerçekten yardımcı olan içerik oluşturun. İçerik, daha fazla bilgi için web sitenize geri gelecek okuyucuları çekmede kraldır. Bu, alanınızda bir düşünce lideri ve yenilikçi olarak itibarınızı kurmanıza yardımcı olur.

2. Makaleleriniz için Harika Başlıklar Oluşturun

Harika başlıklar trafiği artırır ve ziyaretçileri daha fazla bilgi almak için tıklamaya teşvik eder. Başlık formülü kullanmak, ziyaretçilerinize hitap eden etkili başlıklar oluşturmanın anahtarıdır.

3. 10x İçerik Oluşturun

Rakiplerinizden 10 kat daha iyi içerik oluşturun. Bu, sizi sektörde açık ara bir lider olarak gösterir.

4. Bir Yazma Takvimi Ayarlayın ve Buna Uyun

İçerik sayınızı hızla arttırmak için üretken olmanız gerekebilir. Ziyaretçiler, web sitenizi ziyaret ederken yazma planınızdaki tutarlılığa alışacaktır.

5. Liste Biçimli İçerik Yazın

Liste biçimli yazmak web sitenize ziyaretçi çekmenin kesin bir yoludur. Liste içerikler popülerdir ve viral olma potansiyeli yüksektir.

6. Eski İçeriklerinize Bağlantı Verin

Eski içeriklerinize bağlantı vermek, ziyaretçilere yayın tarihine rağmen içeriğin güncel olduğunu hatırlatır. Eski yayınlar genellikle yeni ziyaretçilere alakalı ve tamamalayıcı bilgiler sağlar, bu nedenle web sitenizin arşivlerini incelemek zorunda kalmazlar.

7. Sektör Uzmanları ile Röportaj Yapın

Yüz yüze görüşmek zorunda bile değilsiniz, sektörde uzman olarak kabul edilenlere e-posta gönderin. Bu, ziyaretçilere web sitenizin güvenilir bir kaynak olduğunu gösterir ve kitlenizi paylaşmaya teşvik eder.

8. Nasıl Yapılır Makaleleri Oluşturun

İnternette her zaman hedeflerine ulaşmanın en iyi yolunu arayan insanlar vardır. Nasıl yapılır makaleleri oluşturmak, ziyaretçilerinize hedef niş konusunda uzman olduğunuzu gösterir ve bilgi için güvenilir bir kaynak olmanıza yardımcı olur.

9. Kaynaklarınıza Cömertçe Bağlantı Verin

Fikirlerine değer verdiğiniz kişiler tarafından fark edilmek istiyorsanız, onlardan bahsetmekten çekinmeyin. Onlara haber verin. Makalenizde adı geçen herkese kısa bir e-posta gönderin.

10. Alakalı Anahtar Kelimeler Kullanın

Belirli bir konu için bir kitleyi çekmeye çalışıyorsanız, istediğiniz hedeflenmiş trafiği elde etmek için gerekli anahtar kelimeleri araştırın.

Google’ın ücretsiz anahtar kelime araştırma aracı olan Anahtar Kelime Planlayıcı’yı nasıl kullanacağını iyi öğrenin. Anahtar kelime araştırması yapmak, ziyaretçilere istediklerini verebilmenizi sağlar ve istediğiniz trafiği elde etmenize yardımcı olur.

11. SEO kullanın

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dijital pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Bu konu oldukça ayrıntılı, fakat r10 gibi bir kaynak temel bilgi için yeterli olabilir.

12. Makalelerinizde Doğru Yazım ve Dilbilgisi Kullanın

Bu önmesiz görünebilir, ancak birçok ziyaretçi yazım hataları ile dolu veya dilbilgisi yetersiz olan içerikleri atlar. Kötü dilbilgisi ve yazım web siteniz için kötüdür ve ziyaretçi çekmeyi güçleştireceği gibi var olan ziyaretçiyi bile kaçırır.

13. Görsel İçeriği Kullanın (Resimler ve Videolar)

Resim ve video içeren makaleler web sitenizde etkileşimi artırır. Görsel medya eklemek okuyucuyu artırır. Fakat gerekiyorsa kullanmak şartı ile.

Sırf şekil olsun diye makale içine gereksiz resim eklemeyin. Eğer içeriği resim veya video destekli anlatmanız gerekiyorsa kullanın.

Şahsen sadece görüntü olsun diye makale içine resim eklenmesine karşıyım. Çünkü gereksiz yere kalabalık yapmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

14. Başkalarının Web Sitenizde Yazmasına İzin Verin

Konuk yazarlık, diğer yazarlarla ilişkiler kurarken web sitenize değer katar. Tabii ki faydalı içerik yazacak olmaları şartı ile kabul edin.

Kendine bile faydası olmayan ve sadece backlink için yazan (yazdığını düşünen) gereksiz tiplere yüz vermeyin. Faydalı içerik yazıyorsa elbette link alabilir.

15. Sektöre Yakın Bloglarda Konuk Yazarlık Yapın

Misafir yazarlık, blogunuza daha fazla trafik ve backlink almanın harika bir yoludur. Blogunuzu düşük bütçeyle büyütmek için en etkili taktiklerden biridir. İyi içerik yazabiliyorsanız kabul görür.

16. Web Sitesi Yorumlarını Etkinleştirin ve Tümünü Yanıtlayın

Ziyaretçilerin makalelerinizle ilgili görüşlerini bırakabilmeleri için blog yorumlarınızın etkinleştirildiğinden emin olun.

Blog yorumları okuyucuların düşüncelerini veya sorularını paylaşmalarını sağlar, böylece makale hakkındaki güncellemeler için geri gelmelerini teşvik eder.

Yorumlara yanıt vererek etkileşime devam edin çünkü bu, ziyaretçilerin onlara önem verdiğinizi bilmesini sağlar.

17. Ziyaretçi Yazışmaları ve Sorularını Daima Yanıtlayın

Ziyaretçiler size blog yorumları, e-posta veya başka bir yöntemle ulaşırsa, her zaman yanıt vermek için gereken zamanı ayırın.

Cevap vermek sizi ziyaretçilere bağlar ve onları mutlu eder. Ayrıca gelecekte ele almanız için ilginç içerikler fikirleri bulmanıza ve fazla trafik çekmenize yardımcı olur.

18. Web Sitenizde Yarışma Yapın ve Hediye Verin

Web sitenizde bir yarışma yapın ve hediye verin, ziyaretçileri yarışma içeriğini okumaya ve paylaşmaya teşvik eder. Para, ürün veya hizmetler sunabilirsiniz.

Bir şey vermeyi göze alamıyorsanız, ilgili şirketlere başvurabilir ve onlardan ücretsiz ürün veya hizmete karşılık sponsorluk yapmalarını isteyebilirsiniz.

19. Ziyaretçileri Daha Uzun Tutmak İçin Videolar Kullanın

Videoları kullanmak, web sitenizdeki ziyaretçileri daha uzun süre tutmanın iyi bir yoludur. Ancak, açıklama yapmadan içeriğe video yerleştirmeyin.

Videonun içeriğini anlatmak için kısa yazı yazın.

20. Mevcut Trafik İstatistiklerini İnceleyin

Trafik istatistikleriniz sizin için bir gizem olmamalıdır. Ziyaretçilerin web sitenize nasıl geldiğini öğrenmek, neyin işe yaradığını anlamanıza yardımcı olur ve işe yarayanı daha verimli kullanmak istersiniz, değil mi?

Bu süreçte size yardımcı olacak en iyi ücretsiz araçlardan biri Google Analytics’tir .

21. Bir Excel Tablosunda Trafiğinizi Takip Edin

En fazla trafiği oluşturan tarihleri ve içeriği ayrıntılı olarak gösteren bir e-tablo oluşturun. Ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek isteyenler için bu veriler çok değerlidir.

22. Makale Bağlantılarınızı Wikipedia’ya Kaynak Olarak Ekleme

Web siteniz saygın bir otorite olarak kabul edilirse, kaynak bağlantınızı Wikipedia’ya ekleyebilirsiniz. Wikipedia dünyanın en çok ziyaret edilen içerik kaynağıdır ve tarafsız bilgi sunar.

23. İçeriğinizdeki Kalın Bazı Kelimeler veya Deyimler

İçerik oluşturma sürecinde, belirli kelimeleri veya kelime öbeklerini kalınlaştırmak, ziyaretçinin gözlerini hemen bu kelimelere çeker.

Kalın veya italik kullanımının web sitenizin SEO’sunu etkilediğine dair bir kanıt olmasa da, içeriği ziyaretçileriniz tarafından kolayca tüketilebilir hale getirir. Okuması kolay içeriği kim istemez ki?

24. Makalelerde Her Zaman Harekete Geçirici Bir Mesaj Yazın

Her bir makalenin sonunda, okuyuculara yorumlarda yanıt vermelerini isteyen bir harekete geçirici mesaj oluşturun. İyi yazılmış harekete geçirici mesajlar, ziyaretçide talimatlarınızı takip etmelerini sağlayan bir aciliyet hissi yaratır.

25. Yönlendirme Trafiği Arama

Web sitenizin nişinizde bir lider olduğunu kanıtladıysanız, diğerleri yararlı ve alakalı olduğu için içeriğinize bağlanır. Harika içerikler oluşturun ve yönlendirme trafiği getirecek birçok büyük ve saygın web sitesinden ve blogdan geri bağlantılar alacaksınız.

26. İçeriğinizi Yeniden Biçimlendirin

İçeriğinize göre bir sesli anlatım, slayt gösterisi, Infographic veya e-kitap oluşturun. İçeriğinizi dinleyiciler veya okuyucular için yeniden biçimlendirmek, web sitenize yeni bir kitleyi çekebilir.

27. İçeriğinizi Facebook’ta Paylaşın

İçeriğinizi Facebook’ta paylaşın, ancak bağlantıya alakalı bir fotoğraf eklediğinizden emin olun. Ziyaretçileri web sitenize yönlendiren bir harekete geçirici mesajla birlikte ilginç ipuçları, araçlar ve haberler paylaşın.

28. Bir Facebook Sayfası oluşturun

Bir Facebook sayfası oluşturmak web sitenizin trafiği için önemlidir. Fotoğraf veya video içeren yayınlar, daha değerli kabul edilir ve daha fazla ilgi görür.

29. Başkalarını İçeriğinizi Facebook’ta Paylaşmaya Teşvik Edin

Aile üyelerinden veya arkadaşlarınızdan içeriğinizi Facebook’ta arkadaşlarıyla paylaşmalarını isteyin. Bu, içeriğinizin erişimini ve genel web sitesi trafiğinizi artırır. Makalenizin sonunda da ziyaretçilerinizden paylaşım istemelisiniz.

30. Bir Facebook Anketi Yapın

Facebook’ta okuyucularınıza soracağınız bir anket oluşturun. Anket zorlayıcı veya tartışmalı ise, insanlar bunu paylaşacaklar.

31. Bir Facebook Yarışması yapın ve İçeriğinizi Paylaşanları Ödüllendirin

Facebook’ta bir yarışma düzenlemek, trafiği artırır ve e-posta adreslerini toplama olanağı sunar. Hayranlar, yayınınızı paylaşırken daha fazla trafik oluşturan bir e-posta listesine abone olabilir.

32. Web Sitenize Sosyal Paylaşım Düğmeleri Ekleyin

Okuyucular bağlantılarınızı kopyalayıp en sevdikleri sosyal medya web sitelerine yapıştırmak istemezler, bu nedenle web sitenize sosyal paylaşım düğmeleri ekleyerek süreci kolaylaştırırlar.

Paylaşmak ne kadar kolay olursa, o kadar fazla paylaşım alırsınız ve bu da daha fazla trafiğe eşittir.

33. Daha Fazla Facebook ve Twitter Takipçisi Edinin

Okuyucuları sayfanızı Facebook’ta beğenmeye teşvik eden bir veya iki cümle oluşturun.

Sosyal medya etkileşimi elde etmek için bu metni her makalenin altına kopyalayın.

Bu, daha geniş bir kanaldan daha fazla içerik dağıtmak için okuyucuları çevrenize çekmenin denenmiş ve gerçek bir yöntemidir.

34. Twitter’da İçerik Paylaşırken Yeniden Tweet İsteyin

Harika içerik paylaştığınızda, Twitter takipçilerinizden mesajınızı yeniden tweetlemelerini istemenin bir zararı yoktur.

35. Soruları Yanıtlamak ve Bağlantı Eklemek için Forumları kullanın

Froumlar, aynı zamanda soru-cevap siteleridir. Sektörde bir otoritedeyseniz, sorulara göz atın ve cevaplayın, uygun olduğunda web siteniz için bir bağlantı ekleyin.

Bu aynı zamanda web sitenizin adresini profilinize yerleştirmek için de işe yarar.

36. Uygun Hashtagleri Kullanarak Makaleleri Twitter’da Paylaşın

Twitter’da hashtag kullanmak, kullanıcıların içeriğinizi bulmasına yardımcı olur ve bu da daha fazla trafiğe yol açar. Twitter’da sizi takip etmeyenler bile, belirli bir hashtag’i ararken oluşturulan içeriği görebilir.

37. Doğrudan Tweet

Sektöreki nüfuzlu kişilere doğrudan tweet gönderin. İçerik değerliyse, onu takipçileriyle paylaşma şansı yüksektir.

38. LinkedIn’de Makaleler Paylaşın

Web sitesinin 420 milyon kullanıcısından kaliteli trafik çekmek için alakalı makaleleri LinkedIn ile paylaşın. Profilinizi tamamlamaya başlayın, bağlantı yayını durum güncellemeleri oluşturun ve nişinizle ilgili gruplara katılın.

39. Web Sitenizin URL’sini Twitter Profilinize Ekleyin

Web sitenize bir bağlantı paylaşmak için Twitter profilinizdeki alanı kullanın. Twitter takipçileriniz, web siteniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağlantıyı izleyebilir.

40. Web Sitenizin URL’sini Instagram Hesabınıza Ekleyin

Twitter’da olduğu gibi, Instagram da profilinize bir bağlantı koymak için bir alan sağlar. URL’nizi veya özellikle gurur duyduğunuz bir blog yayınına bağlantı koymak için bu alanı kullanın.

41. Skype Durumunuza Bağlantı Ekleme

Skype kullanmak için çok zaman harcıyorsanız, konuştuğunuz kişilere web sitenizi kontrol etmelerini hatırlatmak için durumunuza bir bağlantı ekleyin. Web sitelerinin size web sitenizi veya markanızı tanıtmak için verdiği herhangi bir alanı kullanmak akıllıca olacaktır.

42. Bağlantınızı Pinterest Profilinize Ekleyin

Web sitenizin URL’sini profilinize ekleyerek Pinterest takipçilerinize web sitenizi bildirin. Web sitesine fotoğraf eklerken de blog adresinizi her açıklamaya ekleyebilirsiniz.

43. Okuyucu Katılımını Artırmak için Bir Sınav Oluşturun

Qzzr gibi web siteleri, bir test oluşturup web sitenize yerleştirmenize olanak tanır. Ziyaretçi web sitenizde ne kadar uzun kalırsa içeriğinizi paylaşma olasılığı o kadar artar.

44. Video İçeriğini YouTube’da Paylaşın

Videolar, markanızı ziyaretçilere iletmenin harika bir yoludur. Web sitenize trafik çekmek için videonun açıklamasına web sitenize bir bağlantı eklediğinizden emin olun.

45. LinkedIn Gruplarıyla İçerik Paylaşma

LinkedIn’deki gruplara katılın ve içeriğinizi paylaşarak kitlenizi genişletin. İçeriğinizin görülmesi, değerli bilgiler sağlarken trafik oluşturmanın anahtarıdır.

46. Pinterest İçin Görsel Hazırlayın

Kliteli görsellerin Pinterest’te paylaşılması durumunda trafik getireceği garanti edilir. Web sitesi görüntü seven bir kitleye hitap ediyor, o zaman neden onlara hitap eden bir yazı geliştirmiyoruz?

47. Instagram Hesabındaki Resim ve Videolar

Instagram, kullanıcıların makalelere bağlantı paylaşmasına izin vermez, ancak takipçilere web sitenize nasıl ulaşacakları konusunda talimat veren fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

48. Periskop Kullan

Periscope’u duymadıysanız, şimdi bu servisi kullanmaya başlama zamanı. Canlı video kullanarak kitlenizle bağlantı kurmanızı sağlar.

49. Özel Infographics Oluşturma

Infographics, insanların web sitenizi okumasını sağlamanın harika bir yoludur. Web siteniz ve sunduğunuz içerik hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri için bir bağlantıyla birlikte Infographics’i sosyal medyada paylaşın.

Paylaşılması muhtemel harika bir infografik oluşturmak için Canva gibi bir hizmet kullanın. Zamanınız veya becerileriniz yoksa, Fiverr’de harika freelancerlar bulabilir ve 10-20 $ karşılığında çarpıcı Infographics alabilirsiniz

50. Hedeflenmiş Trafik Almak için Twitter Sohbetleri Kullanın

Twitter sohbetleri web siteniz ile alakalı belirli bir hashtag kullanılarak bulunur. Bir kullanıcı içeriğinizle alakalı bir soru gönderirse, bir bağlantı paylaşın, ancak görünmesi için uygun hashtag’i kullanmayı unutmayın.

51. Twitter Sohbeti başlatın

Blog içeriğinizle alakalı bir Twitter sohbeti bulamıyorsanız, bir tane başlatın. Bu alanda bilgi arayan ziyaretçileri çekmek için harika bir yoldur.

52. Diğer Web Sitelerine Yorum Yapın

Başkalarının web sitelerine yorum yapmak genellikle web sitenizin URL’sini paylaşabileceğiniz bir noktaya izin verir. Web sitenizi veya özellikle gurur duyduğunuz bir yayının URL’sini paylaşmak için bu alanı kullanın.

53. Blog Yazılarını Bir Soru ile Sonlandırın

Blog yayınlarınızı bir soru ile sonlandırmak, ziyaretçilerinizi yorum yapmaya teşvik eder. Tartışmaya devam etmek için geri döndüklerinde, sizin için daha fazla sayfa görüntüleme oluşturur.

54. Twitter’ın Önerdiği Kişileri Takip Edin

Twitter’da her oturum açtığınızda takip etmenizi önerdiği profilleri sunar.

Bu insanları takip ederseniz, sizi takip etmeleri için her zaman bir şans vardır. Sizi takip edenler size içeriğinizi gören ekstra bir kitle sağlar.

55. Sektördeki Etkili İnsanların Takipçilerini Takip Edin

Web sitenizle aynı içeriğe sahip etkili kişileri takip eden takipçilere göz atın. Bu kişilerin benzer ilgi alanlarını paylaşmaları durumunda içeriğinizi paylaşmaları daha olasıdır.

56. Mesajlarınızı StumbleUpon’da paylaşın

StumbleUpon’da oluşturduğunuz her gönderiyi paylaşın. Bu, içeriğinizi belirli içerik türlerini keşfetmek isteyenler için belirli bir kategoriye yerleştirir.

57. Diğer Blogculara Ulaşmak

Bağlantı kurmanıza ve uzun vadede daha da fazla faydalanmanıza yardımcı olur.

Benzer içerik yazan diğer blogculara ulaşın ve içerik paylaşmak için bir anlaşma yapın. Daha fazla bağlantı edinmek web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin anahtarıdır.

58. Web Sitenizi Google Web Yöneticisi Araçlarına Kayıt Edin

Google’ı web sitenizde bulunan hataları teşhis etmek için kullanın. Yalnızca web sitenizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin web sitenize erişmek için kullandıkları arama terimlerini de öğrenebilirsiniz.

59. Web Sitenizi E-posta İmzanıza Ekleyin

Web sitenize bir bağlantı oluşturmak için e-postanızın imzasındaki alanı kullanın. Başka bir kişi veya işletme ile her iletişim kurduğunuzda web sitenizi görürler.

60. Trafik Almak için Forumları Kullanın

İlgili forumları bulun ve orada oluşturulan ilgili konulara harika makaleler girin. Bu, sizin veya siteniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenleri web sitenize çeker.

61. Rakiplerinizi Analiz Edin

Bağlantı Kaynaklarını ve Google’dan trafik aldıkları anahtar kelimeleri bulun. Bağlantılarını kontrol etmek için Ahrefs ve anahtar kelimelerini bulmak için SEMrush gibi araçları kullanabilirsiniz.

62. Her Makalede İlgili Yayınları Paylaşmak için WordPress Eklentisi Kullanın

Her yeni yazının sonunda ilgili yayınları paylaşan bir WordPress eklentisi yükleyerek eski yayınlar için otomatik olarak daha fazla görünürlük elde edin.

63. E-posta İçin Otomatik Yanıtlayıcı Kullanın

Tatile çıkarsanız, okuyucularınızdan gelen soruları veya diğer e-postaları yanıtlamak mümkün olmayabilir.

64. Web sitenizi Google News’de listeleyin

İçeriğiniz bir haber döngüsüne dayanıyorsa, Google news’e kayıt olamayı düşünmelisiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Google’ın yönergelerini izleyin .

65. URL’nizi İçeren Ürün Yaratın

Web sitenizin URL’sini içeren bir kahve kupası veya şapka oluşturun. Evden çıktığınızda kendi işiniz için ücretsiz bir yürüyüş reklamı haline gelirsiniz.

66. Blogger Buluşması Başlat veya Katıl

Bir blogcu buluşmasına başlamak ve / veya katılmak, sizin gibi blogcuları öne ve merkeze yerleştirir. İşiniz hakkında konuşmak ve ağ fırsatları oluşturmak için bu fırsatı kullanın.

67. Markalı Tişörtler Yaratın

Markalı bir tişört tasarımı oluşturmak reklam için iyi bir seçimdir. Tişörtlerinizi giyin ve ücretsiz reklamlar için gezintiye çıkın.

68. Ücretsiz Ürün veya Hizmet Sunmak

Ziyaretçiler ücretsiz şeyleri sever ve bir ürün veya hizmet ücretsiz olarak sağlanırsa web sitenize gelmeye devam ederler.

Küçük bir hizmet veya düşük maliyetli bir ürün vermek web trafiğini artırabilir ve başkalarının web sitenize bağlantı vermesini sağlayabilir.

69. Şirket veya Ürün İncelemeleri Yapın

Nişinizdeki şirketleri veya ürünleri incelemek, bu ürünlerdeki uzmanlığınızı artırabilir. Bir uzman olarak kabul edilirseniz, ziyaretçiler dürüstlüğünüz için size güvenecek ve blogunuza geri dönecektir.

70. Okuyucu Katılımını Kazanmak için bir Forum Oluşturun

Okuyucu katılımını artırabileceğiniz bir forum oluşturmak için bbPress kullanarak bir forum kullanın. Ziyaretçiler birbirleriyle ne kadar uzun süre etkileşime girerse, artan trafik ve sayfa görüntüleme sayısı o kadar iyidir.

71. Bir E-Kitap oluşturun ve Ücretsiz Dağıtın

Web sitenizin URL’sini her sayfaya eklediğinizden emin olun.

72. Diğer Web Sitelerinin İçeriğinizi Kullanmasına İzin Verin

Diğer web sitelerinin kaynak göstermek şartıyla içeriğinizi kullanmasına izin vermek, blog yayınlarınızı yeni gözlerin önüne getirir.

73. Medium veya Benzer Web Sitelerine İçerik Yazın

En iyi içeriğinizin daha kısa sürümlerini oluşturabilir ve onları Medium gibi popüler platformlarda yayınlayabilirsiniz. Sonunda orijinal makalenize bir bağlantı koyun.

74. Web Siteniz İçin Bir Wikipedia Sayfası Oluşturun

Kendiniz veya web siteniz için bir Wikipedia sayfası oluşturmak itibarınızı artırır.

75. Ürünlerinizi Satmak için Bir Ortaklık Programı Oluşturun

Satış ortağı programı diğer kişileri sizin için çalışmaya zorlar, ancak ürün veya hizmet satılıyorsa her iki tarafa da fayda sağlar.

76. Web Siteniz veya İş Uzantısı İçin Uygulama Oluşturun

Uygulama geliştirme bilgisine sahipseniz, web siteniz için bir uygulama oluşturabiliyorsanız marka bilinci oluşturma avantajınız olacaktır.

Bilgiye sahip değilseniz veya zamanınız yoksa, uygulama oluşturma işini yapmak için Upwork’te bir Freelance çalışan kiralayın.

77. WordPress Teması Oluşturma ve Altbilgi Bağlantısı Ekleme

Bir WordPress teması oluşturma bilgisine sahipseniz, altbilgiye web sitenize bir bağlantı ekleyerek ücretsiz reklam alabilirsiniz.

78. Web Sitenizi Mobil Kullanıcılar için Optimize Edin

Çoğu ziyaretçi, akıllı telefonlar için optimize edilmiş web sitenizi geçer. WPTouch gibi WordPress eklentileri, web sitenizi duyarlı hale getirmede kullanım kolaylığı sunar. Google ayrıca, mobil optimizasyonun daha iyi arama sıralaması almanın anahtarı olduğunu belirtti.

79. Çeşitli Twitter Kullanıcılarını Takip Edin

Twitter’da çeşitli kullanıcıları takip ederseniz, sizi takip etme olasılıkları yüksektir. Küçük bir yüzde bunu yapmaz, ancak yine de içeriğinizi yeni gözlerin önüne getirir.

80. Sosyal Medyadaki Eski Yazılara Bağlantı

Sosyal medya hesaplarınızı kullanırken, trafiği taşımak için eski içeriğe olan bağlantıları paylaşın. Bu özellikle eskimeyen içerikler için kullanışlıdır.

81. İlgili İçerik için Forumlarda Ara Yapın

Ziyaretçilerin web sitenize geri dönmesini sağlamak için, aradıkları bilgi türünü iyi bir şekilde vermeniz gerekir. Harika blog içerikleri için bulmak için alakalı forumları bulun.

82. Okuyucularınıza Ne okumak istediklerini sorun

Mevcut ziyaretçilerinize web sitenizde neleri görmek istediklerini sorun. Bunu yaparken, fikirlerini önemsediğinizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda daha fazlası için geri gelmelerini sağlarsınız.

83. Tarayıcı Uzantısı Oluşturma

Chrome tarayıcıyla kullanmak için bir uzantı oluşturabilirsiniz. Web sitenizde, kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde erişmesi gereken bir hizmet varsa, ziyaretçilere web sitenize dönmelerini hatırlatmak için bu hizmeti kullanın.

84. Uzmanlığınız Olan İçerik Oluşturun

Eskilerin söylediği gibi; bildiklerinle git. İçerik oluşturuyorsanız, bunun çok tanıdığınız bir konu olduğundan emin olun.

İyi bilmediğiniz bir şey hakkında yazarsanız okuyucularınız anlayacaktır.

85. Bir Youtube Kanalı Oluşturun

Youtube, dünyanın en çok ziyaret edilen 2. web sitesidir. Kaliteli videolar oluşturabilirseniz, kendi Youtube Kanalınızı başlatabilir ve blogunuza trafik yönlendirebilirsiniz.

86. Bir Widget veya Rozet Oluşturun

Başkalarının web sitelerinde kullanması için bir widget veya rozet oluşturmak için Canva’yı veya başka bir resim düzenleyiciyi kullanın.

Widget’ı başkalarının web sitelerine gömmek için HTML kullanın, böylece web siteniz için bir geri bağlantı oluşturun.

87. Ziyaretçileri Duygusal Olarak Etkileyin

Birini nasıl çekeceğinizi veya tartışmaya nasıl dahil olacağını biliyorsanız, bunu yapın. Başlıklarınızda ve makalelerinizde tartışmalı olun. Bu, büyük tartışmaları tetikleyebilir ve kullanıcı katılımı sağlayabilir.

88. Rakiplerin İçeriğine Çalışın

Rakiplerinizin en iyi içeriğinden öğrenin. Hangi makalelerin en fazla yorum ve sosyal sinyal aldığını kontrol edin.

89. Olumsuz Web Sitesi Yorumlarını Gözardı Etme

Kullanıcılar, oluşturduğunuz içerik türüyle ilgilenmezlerse genellikle web sitenize olumsuz yorumlar bırakmazlar. Olumsuz açıklamalara dikkat edin ve tarafınızdaki hataları düzeltin.

90. Harika Linkler Almaya Çalışın

En iyi içeriklerin bile tanıtımına ihtiyaç vardır. Rakiplerin Backlink anlizini yapabilir ve bunlara bağlantı veren blog yazarlarıyla bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir