Para Kazanmak

Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak Zor Değil

Satış ortaklığı para kazanmak ile doğrudan etkilidir. Doğru strateji ile birlikte hiçbir şey yapmadan da para kazanmanız mümkündür. Ancak bunun için öncelikle karmaşık bazı işlemleri uygulamanız gerekir. Satış ortaklığından doğru teknik ile iyi para kazanabilirsiniz. Hatta öyle ki uyurken bile kazançlarınızda artış olması muhtemeldir.

Bu yazımızdan destek alarak satış ortaklığı ile para kazanmak için piyasaya giriş yapabilir ya da zaten piyasanın içerisindeyseniz kazancınızı arttırmak için daha önce hiç karşılaşmadığınız fikirler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yazımızda size konuyu en temelden başlayarak anlatacağız.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortağı pazarlaması için çevrimiçi olarak hizmet veren bir perakendecinin size tavsiyelerde bulunması sonucunda trafik ve satışlar için komisyon ödemesine verilen isimdir. Satış ortaklığı hakkında bilgi sahibi olmanız bu pazar piyasası içerisinde daha başarılı olmanıza yardımcı olur.

Bu nedenle satış ortaklığı ile para kazanmak için işlem gerçekleştirmeden önce bu piyasanın tanımını ve Pazar içerisinde kullanılan terimleri öğrenmeniz gerekir. Bu şekilde satış ortaklığını sorunsuz şekilde öğrenme imkanına sahip olursunuz.

Affiliate Marketing Çalışma Prensibi

Bu pazar piyasasının çalışma prensini hakkında bilgi sahibi olmadan kazanç elde etmeye başlamanız mümkündür. Satış ortaklığı pazarlaması aslında son derece basit bir işlemdir. Bu işlem 3 adımlı olarak gerçekleştirilir. Satış ortaklığı pazarlaması adımları şu şekildedir;

• Takipçilerinize hizmet ya da ürün önermesi gerçekleştiriyorsunuz.
• Takipçileriniz için ürün ya da hizmet satış ortağı bağlantınızı kullanarak ürün ya da hizmeti satın alır.
• Satış ortağı bağlantınızı kullanarak gerçekleştirdiğiniz satışlar için komisyon alma şansına sahip olursunuz.

Ürün ya da hizmeti ne kadar müşteri ile buluşturursanız o kadar kazanç elde etme imkanına sahip olursunuz. Bu nedenle de affiliate marketing yani satış ortaklığı pazarlamasının çalışma prensiplerini öğrenmeniz oldukça önemlidir. Satış ortaklığı ile para kazanmak için yukarıda belirtilen adımları uygulamanız son derece önemlidir.

Satış Ortaklığı Pazarlamasına Başlarken Yapılması Gerekenler

Satış ortaklığı pazarlamasına başlarken uygulamanız gereken bazı önemli işlemler vardır. Satış ortaklığının temel tanımı ve sürecin işleyişi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra Affiliate marketing sürecini başlatabilirsiniz.

Satış ortaklığı pazarlamacısının planlama yapması oldukça önemlidir. Her pazarlama ağı ya da affiliate programına kaydolmaz. Ancak bu programa kaydolmak son derece önemlidir. Satış ortaklığı pazarlaması konusuna başlarken şu 7 adımı uygulamanız son derece önemlidir;

• Kendinize uygun bir Niş seçin
• Web sitesi oluşturun
• Kaliteli içerik üretin
• E-Posta listenizi büyütün.
• Tanıtımı yapılacak olan bağlı kuruluş ürünlerini belirleyin.
• Satış ortaklığı için pazarlama ağına katılın.
• Sonuçlarınızın takibini gerçekleştirin.

Kendinize Uygun Bir Niş Seçin

Bir niş seçmek işe başlamak için atmanız gereken ilk adımdır. Niş işinize odaklanmanıza ve içerikleri seçmenizde size yardımcı olur. Niş kullanarak hedeflediğiniz pazarlama kampanyalarını oluşturma imkanına sahip olursunuz.

Bazı kişiler için nişlerini seçmek kendi işlerini kurmanın en zor kısımlarından bir tanesidir. Ancak niş seçme işlemini kolay hale getirmeniz mümkündür. Niş seçebilmek için yalnızca birkaç tane doğru soru sormanız gerekir. Bu sorular şu şekildedir;

Ne konuda Tutkum Var? Tutkulu olduğumuz şeyler zaten bilgi sahibi olduğumuz konulardır. Bu durum da içerik oluşturmamızı son derece kolaylaştırır.

Seçtiğim Konu Yeterince Geniş Kapsamlı Mı? Seçtiğiniz konunun en az 100 blog oluşturacak kapasiteye sahip olması son derece önemlidir.

Niş Aşırı Derece Mi Doymuş? Niş içerisinde başka bir iştirak için yer olup olmadığı oldukça önemlidir. Son derece popüler bir niş içerisine girip çevrenizdekilerle mücadeleye başlamadan önce başka niş denemenizi öneririz.

Seçtiğim Niş’de Para Var Mı? Kendinize sorumanız gereken en önemli sorulardan bir tanesidir. Satış ortaklığı ile para kazanmak için yukarıda yer alan adımlara dikkat etmeniz oldukça büyük önem arz eder.

Web Sitesi Oluşturun

Heyecanlı ve karlı bir nitch bulduktan sonra uygulamanız gereken diğer adım web sitesi ve blog oluşturmaktır. En iyi bloglama platformunu seçtikten sonra web sitesini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Burada sitenizin ana odağı bloğunuzun olması gerekir. Ancak bunun dışında olaya dahil etmeniz gereken birkaç sayfa daha vardır. Oluşturduğunuz web sayfası içerisinde bulunması gerekenler şu şekildedir;

• Hakkımızda kısmı
• Web sitenizin gizlilik politikaları
• Site içi reklamlar
• İletişim bilgileri
• Yasal uyarılar
• Siteye özel bir 404 sayfası
• Sitenin hizmet şartları

Yukarıda maddelenen içeriklere sitenizde yer verdikten sonra satış ortaklığı ile para kazanmak için ikinci adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Bu şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kaliteli İçerik Üretin

Sayfanız kullanıma hazır olduğu için içerik oluşturma kısmına geçebilirsiniz. Satış ortaklığı ile para kazanmak için içerik oluşturmanız gerekir. Oluşturduğunuzun içeriklerin kaliteli olması tercih edilebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Ortaklık ağları sizi bir ortak olarak tanımadan önce belirli düzeyde içerik, aylık görünüm ve trafik oluşturmanız gerekir. Bu sebeple de belirli ağ ve programlar için uygunluk gereksinimlerine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Satış ortağı olmadan önce site içeriklerinizi kaliteli bir şekilde hazırlamanız gerekir.

E-Posta Listenizi Büyütün

E Posta iletişim için kullanılan 1 numaralı iletişim kanallarından bir tanesidir. E – posta listenizi büyütmenin en kolay ve etkili yollarından bir tanesi pop – up eklemektir. Daha öncesinde hiç E – posta üzerinden pazarlamacılık gerçekleştirmediyseniz endişelenmenize gerek yoktur. Hepimizin bir yerden başlaması gerekir. E- posta pazarlama sayesinde satış ortaklığı ile para kazanmak konusunda gelişme kat edebilirsiniz.

Tanıtımı Yapılacak Olan Ürünleri Belirleyin

Seçtiğiniz nitch’e uygun olan ve içerikleriniz ile ilgili olan ürünler seçmeniz gerekir. Ürünlerinizin tanıtımı için birçok farklı yerden fikir sahibi olabilirsiniz. Tanıtımını yapacağınız ürünlerde şu konulara dikkat edin;

-Daha önce kullandığınız ürünleri tanıtın.
-İhtiyacınızı tam olarak karşılayan ürünlerin tanıtımını yapın.
-Müşterilerinizin bilmek istediği ürünler hakkında tanıtım yapın.
-Nicth içerisinde başkalarından ürünler tanıtın.

Satış Ortaklığı İçin Pazarlama Ağına Katılın

Satış ortaklığı ile para kazanmak için satış ortaklığı pazarlama ağına katılmanız gerekir. Bağlı olan kuruluşların pazarlama ağları perakendecilerin ürünlerinin listesini tuttuğu ve bağlı olan kuruluşların satacak ürün bulundurduğu çevrimiçi Pazar yerine verilen isimdir. Burada pazarlama ağı tamamen aracı görevindedir. Bir satış ortağı olarak pazarlama ağına kaydolabilmek için asla ödeme yapmanız gerekli değildir.

Sonuçlarınızın Takibini Gerçekleştirin

Satış ortaklığı için gerçekleştirmeniz gereken en son işlem bağlı kuruluş ürünlerinizin performanslarını incelemektir. Web sitenizde erişim sağlayarak son derece kolay şekilde sonuçların takibini izleme imkanına sahip olursunuz.

Bu şekilde satış ortaklığı ile para kazanmak için gereken son işlemi de gerçekleştirmiş olursunuz. Yukarıda anlatılan bütün adımları sırası ile doğru bir şekilde uyguladıktan sonra sonuçlarınızın takibini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Satış ortaklığı kazanç sahibi olmak için son derece önemlidir. Sonuçlarınızın takibini yapmadan gerekli işlemleri ve düzeltmeleri gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Satış ortaklığı pazarlama piyasası içerisinde sonuçların takibini gerçekleştirmek pazara girmenin en son ve en önemli adımıdır. Bu nedenle hiç kimsenin bu gözleme adımını es geçmemesi gerekir. Bu gözlemi gerçekleştirebilmek için web sitenizin sol ekranında bulunan ortaklık linkler bölümüne göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir