Para Kazanmak

Gençler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Gençler yetişkinler gibi normal iş hayatına dahil olmasa da internetten para kazanmak için oldukça fazla seçenekleri var. İster bir yetişkin olun, ister para kazanmak isteyen bir genç olun emrinizde seçenek sıkıntısı yoktur.

Günümüzde gençler parmaklarının ucunda bir ton teknolojiye sahiptir. Bu, eski nesillerin hiç sahip olmadığı fırsatlar dünyasını açar. Kaldırımda limon standı açmak veya simit satmak zorunda kaldığınız günler geride kaldı. Bugünlerde boş zamanlarınızda internetten para kazanmak için öalışabilirsiniz.

Gençler için internetten para kazanma yollarını öğrenmek hayatınızın geri kalanında size fayda sağlayabilecek harika bir beceridir. Ayrıca, sonunda ebeveynlerinize ekstra para için yalvarmak zorunda kalmadan istediğiniz tüm harika şeyleri karşılayabilirsiniz. Peki, internetten nasıl para kazanılır?

İşte gençler için internetten para kazanmanın en iyi yollarından bazıları:

1. Bir Blog Açın – Para Kazanmanın En Kolay Verimli Yolu

Bloglar çok kazançlı olabilir.

Bir blogdan para kazanmanın birkaç yolu vardır. Potansiyel geliriniz tamamen kitlenizin büyüklüğüne bağlıdır. Bazı blogcular aşağıdakileri oluşturmak için yıllarca uğrşırken, diğerleri oldukça hızlı bir şekilde gelir elde etmeye başlayabilir. Tek gereken insanların görmek istediği iyi içerik.

Blogdan para kazanma yolları

1# Satış ortaklığı pazarlaması. Birisi bağlantılarımdan birini tıklayıp bir şey satın aldığında. Örnek: Honting öneriyorum. Bu bağlantılar üzerinden hosting satın alırsanız, küçük bir komisyon alırım.

2# Reklamlar. Bu sitede çok fazla reklam yok, ancak bir kullanıcı her tıkladığında ödeme alıyorum. Sen Google Adsense veya diğer reklam ağlarını kullanabilirsin.

3# Sponsorlu yayınlar. Bu, blog içinde yayımladığınız tanıtım yazılarıdır.

Bir blog açmanın güzelliği, yaş gereksinimi veya kuralları olmamasıdır.

İstediğiniz her şeyi istediğiniz zaman yazabilirsiniz.

En sevdiğiniz video oyunu hakkında bir blog oluşturmak ister misiniz?

Bir kitle bulmak zorundasınız. Sadece kendin ol ve tutkulu olduğun şeyler hakkında yaz. İyi bir kitle edidikten sonra blogunuzdan para kazanmanın yollarını aramaya başlayabilirsiniz.

2. Online Anketlere Katılın – Online Para Kazanmanın En Kolay Yolu

Online anketleri yapmak çok kolaydır. Birçok şirket, basit sorulara dürüst cevaplar arayan uygulamalara sahiptir. Anketler, reklamverenlerin belirli demografik özellikleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Birçok anket sitesi yetişkinlere yönelik olsa da, bazıları 14 yaşve üzeri gençlerin görüşlerini de arıyor. Anket yaparak para kazanmak için en güvenilir anket siteleri ile çalışmaya özen gösterin. Bunu yaparsanız nakit, puan veya hediye kartlarıyla ödeme alabilirsiniz. Her iki durumda da zaman ayırdığınız için ödüllendirileceksiniz.

3. Bir YouTube Kanalı oluşturun

YouTube, son on yılda o kadar güçlü bir hale geldi ki, birçok genç platformda büyük rol alıyor. Blog açmak gibi takipçilerinizle videolarınızdan kolayca para kazanabilirsiniz.

Tutkulu olduğunuz şeyler hakkında biraz ekstra para kazanabilirsiniz. Video oyunlarına odaklanın, kolayca özel bir topluluğun lideri olabilirsiniz. Bir YouTube hesabı oluşturmak için en az 13 yaşında olmanız gerekir.

4. Fotoğrafçı Olun

Sadece telefonunuzla fotoğrafçı olarak kazançlı bir kariyere başlayabilirsiniz. Bir sürü stok fotoğraf sitesi var. Bu siteler neredeyse her türlü fotoğrafı kabul eder. Alıcılar daha sonra fotoğraflarını kendi sitelerinde kullanma haklarını satın alabilirler. Her karşıdan yükleme için ödeme alırsınız. Doğru çekim ve portföy ile fotoğraflarınızı satarak iyi para kazanabilirsiniz.

Stok fotoğrafla büyük para kazanmak için gerçekten biraz eğitim almanız gerekiyor. Online olarak izleyebileceğiniz çok sayıda fotoğrafçılık kursu / dersi var. YouTube, nasıl harika fotoğraflar çekeceğiniz konusunda zengin bir bilgi birikimine sahiptir, ancak ideal olarak sizi “yeni başlayanlardan profesyonellere” götürecek ve doğru bilgileri tek bir yerde toplayacak bir kursa kaydolmak istersiniz. Bu yüzden Udemy, kurs için iyi bir seçim olur.

5. Video Düzenleyici Olun

Video düzenleme işleri online olarak bol miktarda bulunur. Bu işleri almak için üretim düzeyinde yazılım kullanmak zorunda değilsiniz. Bazen YouTube kullanıcıları kötü görüntüleri kesmek veya zamanlama sorunlarını gidermek için birini arıyorlar.

Bu işler herhangi bir özel yazılıma ihtiyaç duymaz, bu nedenle bilgisayarınızla birlikte gelen programları kolayca kullanabilirsiniz. Daha fazla iş aldıkça kazançlı bir kariyere yol açabilecek daha fazla beceri geliştireceksiniz.

6. eSpor Dünyasına Girin

eSpor para kazanmak için oyun oynamanıza izin verir. eSpor nispeten yenidir ve sadece son zamanlarda ana akım haline gelmiştir. Yine de oyuncular profesyonel maçlarda büyük paralar kazanıyor. Bir milyon dolar kazanan en genç profesyonel eSpor oyuncusu o sırada sadece 15 yaşındaydı.

ESpor’a girmek için rekabetçi oyunlarda çok iyi olmanız gerekir. Ardından bir lige katılmanız ve yarışmalara girmeniz gerekir.

7. Online Kurs Oluşturun

Online kurslar için kaç kişinin ödeme yapmak istediğine şaşıracaksınız. Çok fazla insanın sahip olmadığı bir yeteneğiniz varsa başarılı bir kurs oluşturmak zor değildir. Dijital ders kitapları satabilir, rehberlerle ve videolarla dolu bir üyelik sitesi oluşturabilir veya bir beceri paylaşım platformu kullanabilirsiniz. Udemy gibi platformlar kendi kursunuzu pazarlamak için harika bir yerdir.

8. Ürün Arbitrajı

Ürün arbitrajı online para kazanmak için şaşırtıcı derecede kolay bir yoldur. İkinci el mağazalar ve bit pazarları, yüksek fiyatlı ürünleri ucuz fiyatlarla satmakla ünlüdür. Kullanılabilir olsalar da çoğu hala iyi durumda.

Kullanılmış ürünleri alabilir, temizleyebilir ve online satabilirsiniz. Letgo’da birçok satıcı bunu yapıyor ve sadece tek bir satıştan sonra güzel bir kar elde ediyor.

9. Online Eğitmen Olun

Okulda oldukça başarılı olan gençler bilgilerini internetten para kazanmak için kullanabilirler. Özel ders siteleri çok popüler. Öğretmenleri mücadele eden öğrencilerle birleştiriyorlar. Bir akrandan bire bir etkileşimin öğrencilere bir öğretmenden yardım almaktan daha fazla yardımcı olduğu söylenir. Özel eğitim sadece küçük çocuklara ve mücadele eden öğrencilere yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yol boyunca birçok konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu bir kazan-kazan durumu.

10. Tişört Satın

Moda için bir ustalık var mı? Bazı tasarımlarınızı online olarak satın. T-shirt satmanın en güzel yanı hiçbir ürününüzle başa çıkmak zorunda kalmamanızdır. Birçok şirket, özel tasarımınızı alıp birisi satın aldığında bir tişört üzerine basabilir. Nakliye işlemini bile yürütmenize gerek kalmayacak. Hızlı, kolay ve çok kazançlı.

11. Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal medyanın dünyadaki birçok insan için tam zamanlı bir iş haline gelmesi şaşırtıcı değildir. Gençler ve yetişkinler çok çeşitli platformlara kaydolabilir ve bir kitle geliştirmeye başlayabilir. Sizi takip eden kitle büyüdükçe marka sponsorlukları, reklamlar ve daha fazlasıyla hesaplarınızdan para kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için en popüler sosyal medya platformlarından biri, kaydolmak için 13 yaşında olmanızı gerektiren Instagram. TikTok gibi diğer platformlar da hızla para kazanmak için harika yerler haline geliyor.

12. Ürünleri İnceleyin

Daha önce birçok sitenin dürüst görüşleriniz için size ödeme yapacağından bahsetmiştik. Hatta bazıları size incelemeniz için ücretsiz ürünler gönderebilir. Bu anket siteleri, ürünler çıkmadan önce geri bildirim almak için büyük markalarla birlikte çalışır. Sadece bu ürünleri kullanmak ve incelemek için para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda mağaza raflarında yer almadan önce en yeni ürünleri de görürsünüz.

13. Yayıncı Olun

Video oyunu akışı milyonlarca dolarlık bir endüstridir. Akış dünyasındaki en büyük isimlerden bazıları, sevdikleri işi yaparak (oyun oynayarak) yılda milyonlarca dolar kazanıyor. Bazı donanımlarla akışı kaydedebilir ve video paylaşım sitelerine yükleyebilirsiniz. Twitch veya YouTube gibi platformlarda canlı akış gerçekleştirebilirsiniz. Yayıncılar, abonelikler satarak, markalarla çalışarak ve akış sırasında reklam görüntüleyerek para kazanır.

14. Diğer Siteler İçin İçerik Yazma

Söyleyecek bir şeyiniz var ama kendi web sitenizi açmak istemiyor musunuz? Diğer insanlar için yazabilir ve bunu yapmak için ödeme alabilirsiniz. Dışarıda kaç şirketin genç bakış açısı aradığına şaşıracaksınız. Serbest yazar olmak, birçok farklı yayın ve web sitesi için yazmanıza olanak tanır. Böylece, tek bir platforma bağlı kalmadan yaratıcı bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz.

15. El Sanatlarını Sat

Etsy veya Letgo’da neredeyse her türlü el yapımı ürünü satabilirsiniz. El işi ürünler gibi el sanatları çok iyi satma eğilimindedir. Aynı şey örgü atkılar ve diğerleri için de geçerlidir. Hayal gücünüzü kullanın ve mağaza raflarında görmek istediğiniz şeyleri oluşturun.

16. Kullanılmış Ürünleri Online Satın

Kimin çevresinde istenmeyen şeyler yok? Dolabınıza bir göz atın ve artık uygun olmayan bazı kıyafetler veya oyuncaklar bulabilmeniz için iyi bir şans var. Evinizdeki tüm bu değerli alanı boşa harcamak yerine, neden bu şeyleri satmıyorsunuz?

Letgo gibi platformlar kullanılmış ürünlerden kurtulmak için mükemmeldir. Bir liste oluşturun, bir fiyat belirleyin ve ürünlerinizi satıldıktan sonra gönderin. Bu kadar kolay. Önceden ebeveyninizin iznini aldığınızdan emin olun.

17. Takı Yapmak

Takı yaratmak için bir tutkun var mı? Öyleyse kreasyonlarınızı online satabilirsiniz. Etsy gibi platformlar gençler tarafından oluşturulan el yapımı ürünlerle doludur. Özel el yapımı takılar oldukça popülerdir. Bu yaratıcı talebi beslerken ekstra para kazanabilirsiniz.

18. Bir Şey Bul

Kim demiş gençler mucit olamaz? Bir ürün veya hizmet için iyi bir fikriniz varsa, para kazanmanın yolları vardır. Bu fikri gerçeğe dönüştürmek ve para kazanmak için bir yatırımcı bulabilirsiniz. Veya yatırımcı bulmak için ailenizle birlikte çalışabilirsiniz. Birçok genç çeşitli ürünleri icat etti ve büyük başarılar gördü. Neden sen olamıyorsun?

19. Dijital Eşya Satmak

Çoğu genç gibiyseniz, teknoloji konusunda oldukça iyisinizdir. Öyleyse, neden bilginizi dijital ürünler oluşturmak için kullanmıyorsunuz? E-kitapların ötesinde, özel logolar, web sitesi temaları veya dijital araçlar satabilirsiniz. Dijital ürünler online olarak satılabilir. Ayrıca, envanter konusunda endişelenmenize gerek yok.

20. Uygulamaları Test Edin

Resmi bir uygulama testçisi olabilirsiniz. Uygulama testçileri yayınlanmamış bilgisayar ve mobil yazılımları test etmekten sorumludur. Daha sonra uygulamaları kullanmalı ve geri bildirimde bulunarak geliştiricilerin lansmanlarının başarısını artıracak düzenlemeler yapmalarına yardımcı olmalıdırlar.

21. Başkalarına Teknolojiyi Nasıl Kullanacağını Öğretin

Herkes genç kuşağın diğerlerinden daha teknoloji meraklısı olduğunu bilir. Çoğu genç inanılmaz derecede iyi bilgisayar kullanıyor. Bazı konularda teknik yardım sağlamak için ücret alarak ekstra para kazanabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, hizmetlerinizi online olarak tanıtmak veya Sadeceon’da işler almaktır.

22. Uygulama Oluşturun

Kodlama, ülke çapında hızla müfredatın temel bir parçası haline geliyor. Bazı kodlama deneyiminiz varsa neden eğlenceli bir uygulama oluşturmuyorsunuz? Google ve Apple’ın dijital uygulama mağazaları yılda milyarlarca dolar gelir elde ediyor. Bu yöntem bazı uzmanlık bilgisi gerektirse de, yine de gençler için online olarak ekstra para kazanabilmelerinin en geçerli yollarından biridir.

23. Oyun Oluşturun

Kendi oyununuzu sıfırdan yapmak için bir ton kodlama bilgisine bile ihtiyacınız yok. Örneğin Roblox, üyelerin kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği oynatabildiği çok büyük bir online çok oyunculu platformdur Oyunun kendi para birimi sistemi ve yaratıcı programı vardır. En iyi kazananlardan bazıları tam zamanlı gelir elde ediyor ve sadece Roblox içinde oyun yapıyorlar. Çoğu henüz 18 yaşında bile değil.

24. Sosyal Medya İşi Bulun

Sosyal medya bugünlerde kral. Çoğu şirket, tüm gün sosyal medya hesaplarını yöneten ve başka hiçbir şey yapmayan freelance çalışanlara sahip. Twitter, Instagram ve Facebook’a aşina iseniz bu konumlardan birini kolayca kendiniz alabilirsiniz.

Tabii ki, burada yaş kısıtlamaları devreye giriyor. Ancak, yerel işletmelerle yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Yayın oluşturmak, yorumları yanıtlamak ve tüm sayfaları yönetmek için ücretlendirebilirsiniz.

25. Müzik Yapın

Müzikal olarak eğimli misiniz? Öyleyse çalışmalarınızın bir kısmını SoundCloud veya Spotify gibi platformlara koymayı düşünün. Genç sanatçılar yetişkinler kadar dikkat çekebilirler. Zaman içinde bir kitle oluştururken yetenekleriniz için ödeme alabilirsiniz.

26. Fotoğrafları Dijitalleştirin

Birçoğumuz sadece dijital fotoğrafçılığı kullanırken, birçok insan hala eski analog fotoğraflara sahip. Çocuklar için harika bir iş fikri sayısallaştırma hizmeti sunmaktır. Tüm eski fotoğrafları taramak ve dijital çağa getirmek için çevrenizden ücret talep edebilirsiniz. Bu tür hizmetler çok talep görmektedir, bu nedenle bazı müşteriler edinmek için sosyal medyayı kullanın.

27. Gizemli Alışveriş Yapın

Gizemli alışveriş, bölgenizdeki popüler mağazalara göz atmanızı gerektiren benzersiz bir fırsattır. Normal bir müşteri gibi davranmalı ve müşteri hizmetinden görünüme kadar her şey hakkında geri bildirimde bulunmalısınız.

Gizemli alışveriş söz konusu olduğunda genellikle yetişkinler tercih edilir. Ancak, orada çok sayıda genç odaklı mağaza var. Birçok gizemli alışveriş ajansı özellikle bu mağazalarda alışveriş yapmak için gençleri arıyor. Tek yapmanız gereken online platforma geri rapor vermek ve dürüst geri bildirimlerinizi sağlamaktır.

28. Koleksiyon Ürünlerini Online Satın

Doğal koleksiyonlarla kazanılacak iyi paralar var. Deniz kabukları, taşlar ve egzotik kayalar güzel para getirir. Bu tür alanlarda yaşıyorsanız dışarı çıkıp arama yaparak bulgularınızı online satabilirsiniz.

29. Sanatını Sat

Sanat dünyasının güzelliği bir şeyleri yapmanın doğru ya da yanlış bir yolu olmamasıdır. Gençler tıpkı yetişkinler gibi sanatçılar olabilir, neden son şaheserinizi online satmıyorsunuz? Society6, işinizi satarak gelir elde etmek için en iyi yerlerdir. Bununla birlikte, özel pazarlarda, sosyal medyada ve daha fazlasında reklam verebilirsiniz.

30. Geri Dönüşüm

Çok çeşitli ürünler için geri alım programları mevcuttur. Ders kitapları, video oyunları ve elektronik cihazlar için popülerdir. Esasen, bu programlar kullandıktan sonra ürünlerinizi geri alacaktır. Ödediğiniz tutarı alamazsınız. Ancak, hiç yoktan iyidir. Geri alım programlarının çoğu online olarak bulunabilir. Hızlı bir Google aramasıyla bolca bulacaksınız. Ürünleriniz için bir tane bulduğunuzda, ürününüzün bilgilerini sağlayın ve ne kadar kazanabileceğinizi tahmin edin. Bu kadar basit.

Sonuç

Çok genç olmanız para kazanmak için yeterli olmadığınız anlamına gelmez. İnternet, kendi paranızı kazanma konusunda bir olasılıklar dünyası sunuyor. İnternetten nasıl para kazanacağınızı öğrenmek, size bazı finansal özgürlükler verebilir ve sizi yetişkinliğe hazırlayabilir. Sizin için neyin en iyi olduğunu görmek için bu yöntemleri deneyin. Hem eğlenceli hem de kazançlı bir şey bulmak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir